Open post

Šárka

Než jsem si kurz koupila, měla jsem trochu obavu z toho, aby to nebyl soubor nesouvisejících “výpisků” a výroků z různých knih o rozhodovaní s radami typu “a teď se hezky soustřeďte a rozhodnete se správně”. Nic takového ale naštěstí v kurzu nebylo; naopak, šlo o opravdu konkretní a propracované návody. Kurz mi přinesl to, ze jsem si uvědomila, že rozhodovaní je proces a rozhodnuti je výsledek, který činím v dané situaci a na základě údajů, které mám v tu chvíli k dispozici, a že je dobře se nekonečně neobviňovat z rozhodnutí z minulosti, která se, jak nakonec čas ukázal, prostě nepovedla. Dále to, že je třeba dávat různým rozhodovacím kriteriím váhu a moc se mi líbila tabulka, která toto “vážení” dokaze spočítat. Žádné emoce (samozřejmě poté, co jsou údaje zadány správně), proste excelovská matematika. Je to prostě konkretní, promyšlené, neobávejte se všeobecných bla-bla-bla para-rad.

Open post

Veronika Ďuríčková

S koupí jsem váhala, protože online programů je všude tolik, že nás spíše zahlcují, tudíž jsem se bála, abych si nekoupila něco dalšího bez praktického užitku. V programu naštěstí nebyla žádná omáčka, ale zato spousta praktických informací. Větší rozhodování mezi více variantami bude sice i s tímto návodem pracné a časově náročné, a konečné rozhodnutí za nás nikdo neudělá, ale budu vědět, že pokud všechny metody použiji, nedopustím se ukvapených, zkreslených rozhodnutí, ani se nebudu měsíce zmítat v iracionální váhavosti (jako se mi často stávalo). Líbilo se mi, že obsahuje opravdu konkrétní kroky, které se dají uvést do praxe. Prostě za nízkou pořizovací cenu dostanete kvalitní program pro závažná životní rozhodování – výběr z více možných variant.

 

Open post

Absolventka kurzu Tajemství správného rozhodnutí

Nečekala bych to, ale už na prvním webináři při tom závěrečném přehledu padlo pár “aha momentů”, některé pro mne důležité hodnoty bych do rozhodování nezahrnula a přitom je konečné rozhodnutí velmi ovlivní. I druhý webinář předčil mé očekávání. Cítila jsem, že ten šílený zmatek, co jsem měla v hlavě, se začíná rozplétat a začala jsem tušit správný směr. Napadla mne nová varianta a mám z ní dobrý pocit. Na třetím webináři už jsem měla vítěznou variantu.

Open post

Absolventka kurzu Tajemství správného rozhodnutí

Celý ten týden mne posunul dopředu mílovými kroky. Za pár dnů jsem si srovnala věci, nad kterými přemýšlím déle než rok. Nejvíc oceňuji, že se tento rozhodovací postup dá použít v budoucnu na jakékoli dilema. Spousta příležitostí mi protekla mezi prsty, protože jsem stále jen rozmýšlela a rozmýšlela… Věřím, že to se mi nyní už nestane. Děkuji a určitě budu doporučovat.